مهرداد انصاری به دستگاه عدالت سپرده شد

قفقازستان - مهرداد انصاری 38 ساله، قاچاقچی و کلاهبردار بین المللی مقیم امارات با همکاری دولت گرجستان در اختیار اداره آگاهی امریکا قرار گرفت.
وزارت دادگستری ایالات متحد امریکا روز سه شنبه 17 مارس جاری اعلام کرد که دولت گرجستان مهرداد انصاری را تحویل آمریکا داده است.
بر اساس بیانیه دادگستری آمریکا، مهرداد انصاری تبعه ایران و مقیم امارات عربی‌ متحده بوده است. وی در سال 2012 به همراه مهرداد فومنی و سوزان ییپ تحت تعقیب قرار گرفته بود. او قطعاتی را به ایران ارسال می کرد که در ساخت سلاح هسته ای و توسعه موشک مورد استفاده قرار می گرفت.
سوزان ییپ تبعه تایوان در اکتبر سال 2012 به دوسال زندان محکوم شد. مهرداد فومنی هنوز تحت تعقیب می باشد. این افراد علاوه بر قاچاق کالا از 60 شرکت امریکایی نیز کلاهبرداری کرده اند. متهمان قطعات را از این شرکتها درخواست می کردند بدون انکه به آنها اطلاع دهند که قرار است به ایران ارسال شوند.
کریستوفر کومبز مسئول این پرونده در دایره سن آنتونیو اداره آگاهی فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در مورد استرداد این فرد از گرجستان به آمریکا گفته است: «اف‌بی‌آی عمیقا از تلاش‌های هماهنگ و پشتیبانی راسخ دولت گرجستان و شرکای فدرال ما سپاسگذار است. ما همراه با هم، در طول چندین سال به صورت خستگی‌ناپذیر هر سرنخی که بود را پی گرفتیم تا اطمینان یابیم که انصاری نهایتا با اتهاماتی که علیه او مطرح است، روبرو شود.»
مهرداد انصاری روز شنبه وارد سن آنتونیو شد و اطلاعیه دادگستری آمریکا روز سه شنبه منتشر گردید. رسانه های جمهوری اسلامی تنها پس از صدور اطلاعیه دادگستری آمریکا در مورد او اخباری را منتشر کردند.
به کانال تلگرامی  گرجستان بپیوندید 


نظرات