اینک 49 ایرانی در زندانهای گرجستان هستند

قفقازستان - طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی رسانه های جمهوری اسلامی، در حال حاضر 49 فرد ایرانی در زندانهای گرجستان بسر می برند.
 بنابر گزارش خبرگزاری فارس، 150 ایرانی در زندانهای گرجستان محبوس بودند که پس از انتقال 101 تن از آنها اکنون 49 زندانی باقی مانده است. منبع مذکور اعلام کرده است که 20 زندانی هنوز حکم قطعی دریافت نکرده اند و در مراحل بازپرسی هستند که امکان آزادی آنها میسر نیست. تعدادی از زندانی ها هم علاوه بر حبس به جزای نقدی هم محکوم شده اند که آزادی آنها منوط به پرداخت جریمه نقدی می باشد. 
طبق گزارش منابع گرجستانی، سفارت جمهوری اسلامی در گرجستان بطور رسمی به مقامات گرجستان اعلام کرده بود که بعلت شیوع کرونا و جهت حمایت از شهروندان ایران خواهان انتقال زندانیان به ایران می باشد که مورد موافقت طرف گرجی قرار گرفت با اینحال برخی از رسانه ها در ایران اصرار دارند که آزادی زندانی ها ارتباطی با شیوع کرونا نداشته است.
 انتقال زندانی ها از گرجستان به ایران با موافقت کتبی زندانیان صورت گرفته است که این از نگرانی سازمانها و گروههای حامی حقوق بشر درباره انجام معاملات کثیف و پشت پرده کاسته است. در گفتگو با خانواده چند زندانی مشخص شد که زندانیان براین باور هستند که انتقال به ایران به معنی آزادی زودهنگام خواهد بود زیرا دستگاه قضایی در ایران بویژه در برخورد با مجرمانی که حامل چند عدد قرص یا هر نوع دارویی بوده اند با مماشات برخورد میکند.
به کانال تلگرامی  گرجستان بپیوندید 

نظرات