معاون دستگاه قضایی در ایران، دلال ملک و کلاب دار در گرجستان


قفقازستان - 
امیر عباس سهراب بیگ معاون سابق دستگاه قضایی جمهوری اسلامی اکنون بهمراه همسرش مرضیه رزمجو شاهپورآبادی در گرجستان به دلالی ملک و کلاب داری مشغول است.

تاریخچه ای از سوابق کاری امیرعباس سهراب بیگ:

- ریاست دادگستری اردبیل (اواخر دهه 70)

- رئیس دادگستری استان خوزستان (سال 80)

- معاونت اجرایی قوه قضائیه (مرداد 83 تا تیرماه 84)

- ریاست دادگستری گیلان (سال 84)

دستگیری در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی

در مهرماه 1390 با مطرح شدن پرونده‌ی اختلاس 3000 میلیاردی و دستگیری مه‌آفرید خسروی متهم ردیف اول آن، بنا بر اعلام دادستان کل خوزستان، امیرعباس سهراب‌بیگ به عنوان وکیل وی معرفی شد.در تیرماه 1392 ناصر سراج، قاضی پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی که از نزدیکان محسنی‌اژه‌ای بود و به نیابت از سوی وی هدایت دادگاه را به عهده گرفته بود از بازداشت یکی از وکلای این پرونده خبر داد. نعمت احمدی، وکیل دادگستری در گفت‌وگو با رادیو فردا گفت که وکیل مورد نظر آقای سراج، امیرعباس سهراب‌بیگ، معاون پیشین اجرایی رئیس قوه قضاییه است که اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

پس از دستگیری سهراب‌بیگ هیچ‌گاه در مورد او و پرونده‌اش اطلاع‌رسانی نشد.

امیرعباس سهراب بیگ در گرجستان

مرضیه رزمجو شاهپورآبادی

سهراب بیگ درحال حاضر همراه با همسر و فرزندانش در گرجستان زندگی می‌کند. معاملات ملکی ادونیس در گرجستان متعلق به سهراب بیگ می باشد.رستوران کلاب ایبریا در تفلیس را همسرش اداره میکند.   حسین فرزند کوچکش پروژه‌های ساختمانی وی را دنبال می‌کند.

الماس سبز یک پروژه‌ بزرگ ساختمانی است که معاملا ملکی آدونیس به فروش واحد‌های آن مشغول است. در فروش این واحد‌ها جمال کاظمی که گفته می‌شود با یکی از فرماندهان سپاه شیراز نسبت سببی دارد، مشارکت دارد. کاظمی خوانندگان متعددی را به گرجستان آورده و به آن‌ها پیشنهاد خرید آپارتمان داده است تا تبلیغی برای پروژه باشد. گفته می‌شود سهراب‌بیگ در این پروژه سهیم است.

جمال کاظمی شرکت تجاری و هتلداری Sweet Royal را در سال 2018 در گرجستان ثبت کرده است. سهراب‌بیگ در این پروژه با کاظمی شریک است. در تبلیغات این شرکت آمده که «با هدف پشتیبانی، پیگیری و تکمیل فرآیند سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز هتل پنج ستاره لوکس Sweet Royal راه‌اندازی» گردیده است. کاظمی و سهراب‌بیگ از سال گذشته با یکدیگر به مشکل برخورده‌اند اما همچنان به همکاری ادامه می‌دهند.

سهراب‌بیگ برای وابستگان نظام که امکان پرداخت پول در خارج از کشور را ندارند تسهیلات خاصی قائل می‌شود. وی املاک و مستغلات‌ آن‌ها در تهران را خریداری کرده و در ازای آن در گرجستان به آن‌ها ملک و آپارتمان تحویل می‌دهد.

به کانال تلگرامی  گرجستان بپیوندید 


منبع: رادیو زمانه 


نظرات