کلاهبرداری با پرچم سوئد

 


قفقازستان - کارشناسان می گویند ارز دیجیتال کینگ مالی پشتوانه ای ندارد و فروش آن بواقع نوعی کلاهبردای است. کینگ مانی در حال حاضر در گرجستان تحت پوشش شرکت سوئدی فعالیت دارد اما سهامداران اصلی ان افراد وابسته جمهوری اسلامی هستند.

مالکان اصلی کینگ مانی چه کسانی هستند؟

شهره موسوی در کنار باقر قالیباف

در سایت کینگ مانی آدرس شرکت در گرجستان اعلام شده است اما نام شرکت "گروه سرمایه گذاری سوئدی آ.ب" اعلام شده است: Sweden Invest group AB . بعبارت دیگر تحت نام یک شرکت سوئدی، کینگ مانی در گرجستان به ثبت رسیده است. 

سایت اداره ثبت سوئد نشان میدهد که شرکت سوئدی مزبور توسط چه کسانی به ثبت رسیده است:

- رضا خلیلی : مدیر عامل و عضو هیئت مدیره

- فریدون قربانیان مشهدی: عضو هیئت مدیره

- سیده شهره موسوی 

اطلاعات اعلام شده توسط سایت اداره ثبت سوئد نشان میدهد که این موسسه  در واقع یک شرکت کاغذی است زیرا میزان درآمد آن در سوئد صفر اعلام می شود و گردش مالی خاصی در ان کشور ندارد. 

تصویری از فریدون قربانیان در سایت بادران

فریدون قربانیان و شهره موسوی از اعضاء هیئت مدیره شرکتی هستند در ایران بنام "شبکه بادران" . این شرکت که گفته می شود با ترفند پونزی فعالیت می کند در ایران شعبات بسیار و فعالیت گسترده ای دارد. روشن است  کار با این حجم در ایران بدون ارتباط با سازمانهای امنیتی یا مقامات پرنفوذ حکومتی ممکن نیست. 

رضا خلیلی سازمانی هم در سوئد به ثبت رسانده است تحت نام" مرکز حمایت از پناهجویان ایرانی": IRANSKA ASYLSÖKANDE STÖDCENTER  که البته  می دانیم دلالهای جمهوری اسلامی تحت عنوان سازمانهای حمایت از پناهجویان چه فعالیتهایی انجام میدهند.

آیا کینک مانی یک ارز معتبر است؟

طبق بررسی انجام شده از سوی سایت ایران کریپتوکارنسی، کینگ مانی از الگوریتم بلاکچین استفاده نمی کند بنابراین تنها یک کیف پول مجازی با کنترل مرکزی است.   

یک کیف پول با کنترل مرکزی زمانی اعتبار خواهد داشت که پشتوانه ای داشته باشد یا از سوی سایتهای تجاری متعدد بعنوان واحدی برای معاملات مورد استفاده قرار  گیرد. 

منظور از پشتوانه این است که برای ارز مجازی ( در اینجا کینگ مانی) مقدار معینی فلز گرانبها مانند طلا یا ارز معتبر جهانی همچون دلار  معادل سازی شود و این فلز یا ارز معتبر در جایی سپرده شود. 

کینگ مانی در سایتهای معتبر تجاری در سطح بین المللی هم برای خرید و فروش مورد استفاده قرار نمی گیرد و از این لحاظ هم اعتباری ندارد.

از آنجا که کینگ مانی نه از الگوریتم بلاک چین استفاده میکند و نه بعنوان ارزی با کنترل مرکزی دارای پشتوانه است، بنایران یک ارز بدون اعتبار می باشد و عرضع آن تحت عنوان یک ارز دیجیتال بین المللی از مصادیق کلاهبرداری محسوب می شود.

به کانال تلگرامی گرج آباد بپیوندید


نظرات