بیانیه مایک پومپئو در آستانه سفر به گرجستان


 قفقازستان - مایک پومپئو وزیر امور خارجه امریکا بمناسبت سالگرد  قیام آبان ماه در ایران بیانیه ای صادر کرد. پومپئو روزهای 17 و 18 نوامبر در گرجستان خواهد بود. متن بیانیه مایک پومپئو:  

در 15 نوامبر 2019  و در هفته پس از آن، ایرانیان شجاع به خیابان های بیش از200  شهر در سراسر ایران سرازیر شدند تا به چهار دهه سوء مدیریت توسط یک رژیم فاسد که ثروت مردم خود را برای تروریسم در خارج از کشور و ظلم در داخل کشور هدر داد، اعتراض کنند. در حالی که معترضین آزادی بیان خود را اعمال می کردند، رژیم با جلوه دادن ایدئولوژی افراط گرایانه خشونت و وحشت بی گزین خود، به آنها پاسخ داد. در حین انجام این کار، رژیم باری دیگر ماهیت واقعی خود را آشکار کرد و هر گونه ادعای مشروعیت باقی مانده در نگاه مردم ایران را به تباهی کشاند. رژیم حدود 1500 ایرانی از جمله حداقل 23  کودک را کشت. 
 سلطه رعب و وحشت این رژیم به نحوی غم انگیز تا امروز ادامه دارد. این رژیم قوانین خود و تعهدات بین المللی پیرامون حقوق مردم ایران را نادیده می گیرد. هزاران معترض همچنان در زندان بسر می برند، جایی که طبق گزارش ها آن ها مورد شلاق، شوک الکتریکی، گرسنگی، ضرب و شتم، آزار جنسی و تجاوز و اعمال شکنجه دیگر قرارمی گیرند. اعضای خانواده قربانیان برای دفاع به نمایندگی ازعزیزانشان زندانی می شوند. دنیا باید درک کند که در چنین رژیم شیطانی، هیچ میانه رو ای برای به قدرت رساندن وجود ندارد. آن ها تنها مقاماتی هستند که از این دستگاه ظلم دفاع می کنند و درصدد سود بردن از آن هستند. ما امیدواریم که همه دولت ها به فراخوان ما از رژیم ایران برای آزادی فوری زندانیان سیاسی و عقیدتی بپیوندند. 
 رژیم ایران سعی کرد با سانسور، ارعاب، و تاریکی دیجیتالی از طریق قطع اینترنت، شواهد سرکوب وحشیانه خود را پنهان کند و هنوزهم اجازه تحقیقات مستقل در مورد قتل هایی که در آن هفته سرنوشت ساز مرتکب شده است را نمی دهد. اما ما هرگز قربانیان رژیم را فراموش نخواهیم کرد ایالات متحده همچنان با اعلام اقدامات بیشتر علیه عوامل سرکوب در اواخر این هفته به منظورجاری کردن عدالت برای مردم ایران که دیرپاترین قربانیان رنج کشیده جمهوری اسلامی ایران هستند، به ترویج مسئولیت پذیری ادامه خواهد داد. 
 – مایک پامپئو، وزیر امور خارجه

نظرات