محدودیتها و مقررات کرونایی در گرجستان

 


قفقازستان - از روز 28 نوامبر 2020 مقررات جدید و محدودیت هایی برای کنترل اپیدمی کووید19 در گرجستان اعمال می گردد.

مقررات کرونایی از 28 نوامبر

- حمل و نقل عمومی شامل مترو، مینی بوس و اتوبوس شهری در تفلیس و 7 شهر دیگر متوقف می گردد. این شهرها عبارتند از: باتومی، کوتائیسی، گوری، تلاوی، پوتی، زوگدیدی و روستاوی.

عبور و مرور تاکسی همچنان بلامانع خواهد بود. مسافر فققط می تواند در صندلی عقب تاکسی بنشیند و زدن ماسک اجباری می باشد.

- حمل و نقل عمومی بین شهرها متوقف می شود. این شامل اتوبوس، مینی بوس و قطار می شود اما تاکسی ها و خودروهای شخصی همچنان مجاز به حمل مسافر بین شهرها خواهند بود. 

- تا 31 ژانویه تردد خودرو و  عابر پیاده از ساعت 9 شب تا 5 صبح در شهرها ممنوع خواهد بود. تنها شامگاه 31 دسامبر و 6 ژاویه این مقررات لغو می باشد.

- فروشگاهها، نمایشگاهها و مراکز خرید تعطیل خواهند بود. بازارهای تره بار، فروشگاههای مواد غذایی، خوراک دام، مواد شوینده و داروخانه های پزشکی و دامپزشکی مشمول این محدودیت نیستند و همچنان مجاز به فعالیت خواهند بود. 

- استخرهای شنا، سالنهای بدن سازی و ژیم تعطیل خواهند بود.آرایشگاهها و سالنهای زیبایی مجاز به فعالیت خواهند بود.

- رستورانها، بارها و کافه ها تنها مجاز خواهند بود بسته غذایی برای مصرف در خارج رستوران ارائه کنند یا سرویس تحویل در محل داشته باشند.

- برگزاری هرگونه کنفراس، دوره آموزشی، مناسبت فرهنگی و اجتماعی تنها بصورت انلاین مجاز خواهد بود. مراکز و استادیومهای ورزشی و فرهنگی نیز تعطیل خواهند بود.

- موسسات خصوصی باید کارهای خود را از راه دور انجام بدهند. در صورت لزوم دفاتر آنها تنها تا ساعت 15 میتواند فعالیت نماید.

-دانشگاهها، مدارس و مهد کودکها تنها از راه دور آموزش خواهند داد.

-👈 فعالیتهای ساخت و ساز و امور عمرانی همچنان برقرار خواهند بود. 

محدودیتها و سال نو

- مراکز خرید از 24 دسامبر تا 2 ژانویه می توانند فعالیت داشته باشند. حمل و نقل عمومی شهری نیز در این دوره برقرار خواهد بود.

 - روزهای 3 تا 15 ژانویه در کشور تعطیل عمومی خواهد بود.

- از 16 ژانویه بتدریج محدودیتها کمتر خواهد شد و حمل و  نقل شهری و  بین شهری فعال خواهد بود اما روزهای آخر هفته ممنوعیتها اعمال خواهد شد.

به کانال تلگرامی گرج آباد بپیوندیدنظرات