خامنه ای از حرف تا عمل


خامنه ای می گفت به واکسن امریکایی و انگلیسی اعتماد ندارد اما طبق برخی از گزارش ها خودش واکسن امریکایی تزریق کرده است پس چرا این حرف را می زند؟

صحبتهای خامنه ای در مورد واکسن را باید بگذاریم در کنار سایر حرفهایش مانند دفاع از ملت مظلوم فلسطین، ایستادن در برابر قلدرهای عالم و غیره. برای اینکه متوجه شویم او با چه کسانی حرف میزند و چه مقصودی را دنبال می کند نخست نگاهی بیندازیم به اوضاع جهان. نگران نباشید، یک نگاه سطحی می اندازیم، زیاد طول نمی کشد 😁

جهانی احمقانه و ناعادلانه

جامعه بشری به گونه ای احمقانه اداره می شود. انسان با سلاح هایی که دارد می تواند 10 بار کره زمین را نابود کند. یعنی بشر این همه فناوری، وقت  پول و غیره صرف کرده است تا سلاح هایی بسازد که 10 بار کره زمین را نابود کند، این احمقانه نیست؟

بشر بیش از نیاز خود تولید میکند. میزان تولید در جهان انقدر افزایش یافته است که با روشهایی مانند مد کردن، زیبا جلوه دادن چهره های  مصنوعی و غیره انسانها تشویق به مصرف می شوند. در همین جهان لااقل یک سوم انسانها به نان شب محتاج هستند. آیا این عادلانه است؟

احمقانه و ناعادلانه بودن، معضل امروز جهان نیست، این را می دانیم که دست کم از قرن بیستم و از همان دوران بچگی خامنه ای انسانهایی بطور جدی فکر می کردند که جهان دیگری باید ساخت.

چپ به نیروها و افرادی گفته می شود که خواهان برهم زدن نظم موجود در جهان و ایجاد نظامی عادلانه تر هستند. در مقابل افراد و نیروهایی هم هستند که خواهان حفظ وضع موجود می باشند از کمپانی های اسلحله سازی تا پولدارهایی که هزار برابر  و گاه میلیون ها برابر افراد عادی پول و سرمایه در اختیار دارند. به گروههای اخیر یعنی خواهان حفظ وضع کنونی محافظه کار می گوییم. 

محافظه کاران از ابزارهای گوناگونی استفاده میکنند تا عموم مردم را متقاعد کنند که برای تغییر وضع موجود اقدامی نکنند. یکی از ابزارهای قدیمی در اینباره مذهب است. مذهب به شما وعده زندگی بهتری را بعد از مردن میدهد بنابراین شما بجای اینکه وقت خود را تلف کنی تا دنیای بهتری بسازی بهتر است کارهایی انجام بدهی که بدرد آن دنیایت بخورد. سوق دادن مردم به مصرف الکل، مواد مخدر و غیره نیز راهکاری است که مردم وضع موجود را تحمل کنند. در همین اوضاع هم می شود حال خوشی داشت، بنداز بالا یا بکش حالش رو ببر، چیکار  به وضع جهان داری، مگر تو خدایی. فهرست این ابزارها بسیار طولانی است، در اینجا می خواهیم درباره یکی از آنها  بیشتر صحبت کنیم و آن به ابتذال کشاندن اندیشه های چپ و ترقی خواهانه است که خامنه ای هم از آن استفاده می کند. برای روشن شدن موضوع  کمی درباره فلسطین صحبت میکنیم (کم کم سراغ صحرای کربلا هم میرویم 😂).

مسئله فلسطین

امروز وقتی صحبت از فلسطین می شود حال بسیاری از ما بهم می خورد پس به دوران قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی بر می گردیم تا حالمان بهم نخورد 😂.   

بعد از فروپاشی امپراتوری عثمانی کشورهای جدیدی در دنیا شکل گرفت اما فلسطینی ها نه فقط دارای کشور نشدند بلکه به آوارگی افتادند. فلسطینی ها نه وطنی دارند و نه امنیت. سئوالی که همیشه انسانمداران را آزرده کرده است این است که چرا یک کودک فلسطینی که در شکل گیری وضع موجود نقشی نداشته است باید جور کرده های پدران خود را بکشد و آوارگی و ناامنی را تحمل کند. 

زمانی یاسر عرفات بعنوان رهبر فلسطینی ها شناخته میشد. هر چند حالا برخی ادعا می کنند که عرفات  هم به فساد مالی آلوده بود ولی او در زمان حیات خود ارج و اعتباری داشت. در آن دوران بسیاری از شخصیتها و سازمانهای انسانگرا و انساندوست با عرفات حس همدردی داشتند و به این فکر بودند که راه حلی برای مسئله فلسطین پیدا شود. 

اما با پیدایش جمهوری اسلامی، کم کم نام فلسطین یادآور موجوداتی مانند نصرالله و حماس و حزب الله و غیره شد. یک مشت فاسد، قاچاقچی، تروریست و شهوتران شدند رهبران به اصطلاح آزادی بخش. حالا دیگر وقتی نام فلسطین می آید آدم استفراغش می گیرد و خدای ناکرده ممکن است بگوید گور بابای همشون از دم. 

 بطور خلاصه، مسئله فلسطین و جنبشهای آزادیبخش به ابتذال کشیده شد و این بدست جمهوری اسلامی انجام شد. 

روشن است، کسانی که مایل نیستند ملت فلسطین به حق و حقوق خود برسد، خوشحالند از اینکه جمهوری اسلامی وارد این ماجرا شده است و نقاب حمایت از ملت مظلوم فلسطین را بصورت زده است.

به ابتذال کشاندن جنبشهای چپ و انسان مدارانه

داشتیم درباره بی عدالتی در جهان صحبت می کردیم. یکی از انتقادات عمده چپ ها به همین نظام پزشکی و دارو و درمان است. آیا می دانید فرمول و فرآیند ساخت واکسنهای کرونا محرمانه است؟   چپ ها می گویند پزشکی و صنایع دارویی باید در خدمت انسان ها باشد و نه در خدمت حفظ منافع کمپانی های دارویی. پزشکی انسانی یعنی اینکه فرمول محرمانه دارو و واکسن نداشته باشیم. 

خامنه ای تلاش میکند خود را رهبری آزادیخواه و پیشرو در جنبشهای چپ معرفی کند. از این تاکتیک دو نوع بهره برداری صورت می گیرد. کسانی که با مسائل ایران آشنا نیستند فریب حرفهای او را می خورند. بسیاری در جهان تصور میکنند که خامنه ای براستی یک رهبر آزادیخواه است که در برابر قلدرها و مافیاهای جهانی ایستاده است و برای استقلال کشور خود مبارزه می کند. برای خامنه ای و نظامش که نان به نرخ روز می خورند و هر سال جشن می گیرند که نظامشان سقوط نکرده است تا همینجا کافی است که عده ای در جهان فریب حرفهایشان را بخورند اما در درازمدت عملکرد و ساختار فاسد نظامشان همان بلایی را که بسر مسئله فلسطین آورد سر اندیشه ها و جنبشهای انسان مدارانه در جهان هم خواهد آورد. 

خامنه ای کاری میکند که روزی اگر کسی از قدرت مطلق کمپانی ها، پزشکی غیرانسانی، مافیاهای ساخت سلاح و غیره انتقاد کرد، همه حالشان بهم بخورد و بگویند اگر آلترناتیو وضع موجود چیزی شبیه نظام شما است، صد سال دیگر حاضریم همین وضع را تحمل کنیم و از همه چیز شاکریم.  

ابتذال در تمامی عرصه ها

شما همین دستگاه روحانیت را نگاه کنید. وقتی کسی امروز صبح به عنوان حجت الاسلام  از خواب بیدار میشود اما صداسیما در اخبار 9 شب او را آیت الله می نامد، چیزی غیر از  به ابتذال کشاندن سلسله مراتب در دستگاه روحانیت است؟

مراجع تقلید قدیم مانند آیت الله بروجردی و شریعتمداری را مقایسه کنید با جاکشهایی که امروز همان عنوان را بخود داده اند. در واقع جمهوری اسلامی به خودش هم رحم نکرده است.  

از حوزه های علمیه بگیر تا دانشگاه آزاد و از نظام پرداخت یارانه تا موسسات خیریه و بسیج و نهادهای به اصطلاح مردمی خلاصه همه چیز در این نظام به ابتذال رفته است. 

خامنه ای درست می گوید، به این واکسنها خیلی نمی توان اعتماد کرد. اصلن شاید واکسنی که خودشان استفاده می کنند با واکسنی که بما جهان سومی ها می دهند متفاوت باشند.  تقسیم بندی واکسنها به دو گروه غربی و روسی بخوبی نشان میدهد که هنوز حماقت بر جهان حاکم است و نظام پزشکی و دارویی بجای انسانی بودن اسیر سیاستهای کثیف می باشد. همه اینها درست است اما وقتی اینگونه حرفها از زبان خامنه ای گفته می شود، نتیجه همان خواهد شد که در مورد مسئله فلسطین شد. بزودی افراد از شنیدن حرفهایی مانند اینکه جهان ناعادلانه و احمقانه اداره می شود حالشان بهم خواهد خورد. مردم وقتی نظام ساخت خامنه ای را می بینند دیگر هیچ عیب و ایرادی در این جهان به چشمشان نخواهد آمد. اگر قرار است جهان مانند نظام خامنه ای بشود همان بهتر که  به شکل کنونی اداره شود.

خامنه ای اندیشه های آزادی خواهانه و انسانمدارانه را هم به ابتذال خواهد کشاند.

به کانال تلگرامی گرج آباد بپیوندید


نظرات