از کودک کشی تا طناب دار

 


جواد گلچین فر - پر واضح است که چرا محسن شکاری را بالای طناب دار فرستادند، هنوز هم امیدوارند بتوانند مردم را بترسانند. کودک کشی، کور کردن، تجاوز، عربده کشی و گله های موتوری کارساز نبوده اند حالا بیدادگاههایی با دکوراسیون مجلل و قاضی مرگ  را به رخ می کشند تا شاید کارساز شود و  فضای وحشت بر جامعه حاکم گردد و  صدایی بر نیاید.

سه روز شرایط فوق العاده، لرزه بر تاریکخانه ها و دالانهای تو در توی ولایی انداخته است. زمانی می گفتند این یک اغتشاش است و توسط جوانهایی انجام می شود که صد هزار تومان هم در جیب ندارند. تلاش کردند، جنبش را چپ افراطی با مطالبه لخت شدن نشان بدهند. با اعتصاب گسترده کسبه بی پایه بودن همه این مزخرفات برملا شد بخصوص که چهره هایی سرشناس مانند علی داعی هم به جنبش پیوستند.  حکومت اکنون صفی از مبارزان را در مقابل خود می بیند که خیلی چیزها دارند از دست بدهند و باز هم با همان روش تکراری می خواهد وحشت ایجاد کند.   پلمپ کردن مغازه ها و دار زدن با نام "اجرای حکم اعدام" از حربه هایی است تا طبقه متوسط را بترساند و از جنبش جدا نماید. 
دیکتاتور فرسوده باز هم اشتباه میکند،  با روشهای دهه شصتی نمی توان با انقلاب کبیر 401 مقابله کرد. در شرایط انقلابی بجای رعب و وحشت خشم ایجاد می شود و هر اقدامی برای ترساندن مردم آتش خشم را افزون می کند. خشمها با کنش انقلابی همراه خواهند شد و حکومت بزودی با موجی از رفتارهای انقلابی مواجه خواهد گردید.
در بسیاری از مناطق مردم پلمپ مغازه ها را شکسته اند. این حکومت اشغالگر محسوب می شود و دیگر هیچ حکم و قانون آن اعتباری ندارد، نه قانون حجابش معتبر است و نه پلمپی که به در مغازه ها می زند. 

✔️مرگ رستم قاسمی
در فضای انقلابی کسی چندان حوصله ندارد که به مرگ یک مقام فاسد حکومتی بپردازد با اینحال نباید از نظر دور داشت که اعلام خبر مرگ او در یک روز تعطیل و در میانه جنجالهای خبری می تواند حاکی از آن باشد که وی هم قربانی جنگهای مافیایی درون نظام شده است. انتشار عکسهایی از او در کنار زنی بی حجاب  به احتمال زیاد پروژه ای بوده است برای ضربه زدن به او. قاسمی فردی عادی نبود که با خیال آسوده هر رفتاری را در محلی عمومی انجام بدهد. او هم مانند سایر مقامات نظام هاله ای از تزویر و ریا  به دور خود کشیده بود. 
هر کس با این حکومت باشد، بهر دلیلی یا حتی بدون دلیل بخاطر امیال شخصی دیکتاتور می تواند قربانی شود. آنهم قربانی از نوع نابودی یا رفتن در لیست خائنان تاریخ. 

عزت و سربلندی تنها با ایستادن در صف مردم و انقلابیون میسر می شود، راهی که اگر به کشته شدن هم بینجامد نام فرد را در لیست قهرمانان و جاویدنامان تاریخ ثبت خواهد کرد چنانچه نام محسن شکاری هم در همین لیست به ثبت رسیده است.

نظرات