دانشگاه اروپایی ارمنستان تنها دختران با حجاب را می پذیرد

دانشگاه اروپایی ارمنستان در وبسایت فارسی خود یکی از مدارک لازم برای پذیرش بانوان را عکس با حجاب اعلام کرده است. این دانشگاه با سرمایه گذاری فرانسوی ها در ارمنستان تاسیس شده است.

آکادمی آموزشی منطقه ای اروپائی جمهوری ارمنستان که بین ایرانی ها و ارمنستانی ها به دانشگاه اروپایی معروف است یک وبسایت فارسی زبان نیز دارد . در بخش پذیرش وبسایت دانشگاه اروپایی در میان مدارک مورد نیاز عکس اعلام شده است و قید گردیده است که برای "بانوان عکس با حجاب". در همین وبسایت درباره دانشگاه مزبور آمده است: مراسم گشایش آکادمی در تاریخ 14 اکتبر سال 2002 با شرکت رئیس جمهوری ارمنستان،وزیر خارجه فرانسه ، نمایندگان عالی رتبه دولتی کشورهای عضو این پروژه و سفرای کشورهای مختلف در ارمنستان برگزار گردید.
بنیان دانشگاه اروپایی ارمنستان را فرانسوی ها در این کشور پایه ریزی کرده اند. ارمنی ها لابی های گسترده ای در فرانسه دارند و تاکنون توانسته اند کمکهای فراوانی از این کشور جذب کنند.
اوایل سال جاری اعلام کردم که حجاب اسلامی در امنستان اجباری می شود. شاید این شوخی سیزده بدر یا یکم آوریل بود اما واقعیتهایی را هم در بر داشت. در سال جاری مجتمع شهید فهمیده ایروان نیز پوشیدن یونیفرم را اجباری اعلام کرد.

نظرات