مهندس کاوه توفیقی مدیر ارمنستان تور

کاوه توفیقی یکی از جوانان فرهیخته ایرانی است که از سال 2009 به ارمنستان مهاجرت کرده است و اکنون در شهر ایروان زندگی می کند. او دانش آموخته رشته شیمی از دانشگاه اصفهان و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته کسب و کار بین المللی از دانشگاه اروپایی ارمنستان است. آقای توفیقی در حال حاضر مدیر شرکت «ارمنستان تور» است که در زمینه گردشگری فعالیت می کند. او وبلاگی به همین نام نیز ایجاد کرده است که یکی از پربیننده ترین وبسایتهای فارسی زبان در منطقه قفقاز است که از خارج ایران مدیریت و بروز می شود.

آشنایی با شرکت ارمنستان تور
در گفتگویی که با آقای کاوه توفیقی داشتم از او در زمینه فعالیت شرکت ارمنستان تور پرسیدم. ایشان به این نکته اشاره کردند که این شرکت تلاش می کند تورهای حرفه ای اجرا کند و ضمن ارائه خدمات خوب، نوآوری و رضایت حداکثری مسافران سرلوحه اهداف این شرکت است. به گفته او گردشگران ارمنستان همواره می توانند منتظر شنیدن خبرهای خوب و هیجان انگیز از سوی شرکت آنها باشند.
شرکت ارمنستان تور علاوه بر برگزاری تورهای مسافرتی به ایرانیان در زمینه های زندگی در این کشور، راه اندازی کسب و کار و تحصیل در ارمنستان راهنمایی و مشاره ارائه می دهد.
بنظر می رسد آقای توفیقی در این زمینه ها دارای صلاحیتهای لازم هستند: ایشان خودشان در این کشور زندگی می کنند، تحصیلات عالی خود را در ارمنستان تکمیل کرده اند و در حال حاضر نیز مدیریت شرکت موفقی را برعهده دارند.

کسب و کار در فضای ارمنستان
مشکلات اقتصادی در ارمنستان سبب شده است که بسیاری از شهروندان این کشور بدنبال بدست آوردن لقمه ای نان از دست خارجی ها باشند. در چنین شرایطی بسیاری خود را لیدر تور و برخی نیز مجری تور معرفی می کنند. در پوشش فعالیت توریسم، از کلاهبرداری تا جنایت در این کشور صورت می گیرد که پیشتر در این وبلاگ به انها اشاره هایی شده است و در آینده نیز اشاره خواهد شد. در گفتگویی با آقای توفیقی ضمن اشاره به این وضعیت از او می پرسم چکونه شرکت آنها هنوز توانسته است نه تنها سرپا بایستد بلکه دورنمای روشن تری را نیز ترسیم کند. آقای توفیقی توضیح می دهند: اینجا فضایی وجود دارد بنام هراپاراک. آنها کارهای خودشان را انجام میدهند. دیگر همه می دانند آنجا چه خبر هست و فکر نمی کنم کسی که دنبال خدمات حرفه است به سراغ آنها برود. اما دولت ارمنستان نیز باید متوجه این نکته باشد که مالیات دهندگان انتظار دارند، نیروهای انتظامی فضای امن تری در سطح شهر ایجاد کنند.
آقای توفیقی بر این نکته تاکید می کنند که فضای هراپاراک رقیب کاری ما نیست، شاید بعکس هرچه آنجا گسترده تر شود افراد و بویژه خانواده هابیشتر از فعالیت شرکت ما استقبال می کنند اما به لحاظ اخلاقی و برای سالم بودن محیط شهر ایروان، ما خواهان اعمال قانون در این محیط هستیم.

ارتباط با ارمنستان تور
اگر خواهان ارتباط با ارمنستان و یا مدیر آن آقای کاوه توفیقی هستید به وبسایت ارمنستان تور مراجعه نمایید.
http://armanestantour.com

نظرات