گفتگویی دوستانه با مهرداد مختاری مدیر شرکت پریپرینت در تفلیس

مهرداد مختاریمهرداد مختاری نامی آشنا برای ایرانیان تفلیس و بویژه صاحبان کسب و کار در این شهر است. او در زمینه طراحی و چاپ انواع بروشور و کارت ویزیت فعالیت می کند و روشن است که صاحبان کسب و کار به خدمات او نیاز دارند و البته فارسی زبانان ترجیح می دهند اینگونه خدمات را به او سفارش بدهند زیرا ارتباط با او آسانتر است و بیشتر با سلیقه و نیازهای ایرانیان آشنایی دارد. فرصتی بدست آمد تا گفتگویی دوستانه با مهرداد داشته باشم و با او این پرسشها را مطرح کنم که چرا به گرجستان آمده است و تا چه حد از کار و زندگی در این کشور رضایت دارد.
مهرداد مختاری 38 ساله و اهل شهر اصفهان است. او به اتفاق همسر و فرزند 6 ساله اش از سال 2012 در تفلیس زندگی می کند. از او می پرسم چطور شد که به گرجستان مهاجرت کرد و چرا شرکت چاپ و تبلیغات در این کشور راه اندازی کرد. آقای مختاری پاسخ میدهد: از زندگی در محیط ایران خسته بودم. بمدت دوهفته برای گردش به گرجستان آمدم، احساس کردم با محیط اینجا سازگاری بیشتری دارم. من که از سال 82 خورشیدی در اصفهان در زمینه طراحی و چاپ فعالیت داشتم، تصمیم گرفتم در این کشور کسب و کار خودم را ادامه بدهم.
- حالا چطور؟ آیا از کار و زندگی در گرجستان راضی هستید؟
مختاری: از نظر اقتصادی ایران بهتر بود و آنجا درامد بیشتری داشتیم اما تفلیس آب و هوای خوبی دارد و گرجستان کشور آزادی است. فکر می کنم فرزندم در این کشور آینده بهتری خواهد داشت.
- در شهر تفلیس دهها یا شاید صدها دفتر طراحی و چاپ وجود دارد. شما چطور با آنها رقابت می کنید؟
مختاری: خدمات ما قیمت مناسبتری نسبت به رقبا دارد. در شهر تفلیس اکثر اینگونه دفاتر سرویس دهی کندی دارند و نسبت به ایرانی ها ساعات کاری کمتری دارند ولی من سعی می کنم روزانه مدت طولانی تری کار کنم تا بهترین خدمات را در کمترین زمان ممکن ارائه نمایم.
- آیا غیر از طراحی و چاپ فعالیتهایی دیگری نیز دارید؟
مختاری: بله من با توجه به سابقه ای که در این رشته دارم در زمینه خرید و فروش ماشینهای چاپ نیز به افراد مشاوره می دهم. برنامه ای هم برای انتشار یک نشریه اقتصادی در تفلیس دارم که کارها و مطالعات اولیه آن انجام شده است و بزودی جنبه اجرایی پیدا خواهد کرد.

نظرات