سال 2016 سال شادی

2016_year_of_cute_monkeyاین نخستین پست قفقازستان در سال 2016 است، سالی که بر اساس طالع بینی چینی میمون نامگذاری می شود. میمون نماد تحرک و شادی است. در گویش مازندرانی هم به این حیوان شادی می گویند. متاسفانه سال 2016 با نشر اخبار ملال آوری آغاز شد.
خانم پلیسی که در جنایت کاختی گلوله خورده بود در بیمارستان درگذشت و مردم منطقه را عزادار کرد. اعدام مزدوران جمهوری اسلامی یعنی شیخ نمر و یارانش در عربستان سعودی خبر ناگوار دیگری بود که جامعه بشری و بویژه فعالان حقوق بشر را دچار شوک کرد. بدنیال اجرای این اعدام گروهی از اوباش، کنسول گری عربستان سعودی در مشهد را به آتش کشیدند و به سفارت این کشور در تهران حمله ور شدند. اینها پرورش یافتگان مکتب نواب صفوی هستند که با سقوط حکومت ملی ایران و ایدئوژیک شدن نظام حاکم فرصت توسعه و مانور بیشتری پیدا کردند. اکنون هم گروهی که از دیوار سفارت امریکا بالا رفتند با گروهی که از دیوار سفارت انگلیس بالا رفتند بجان هم افتاده اند و در فضای عمومی جامعه به یکدیگر سلیطه، فاحشه ، جلمبر و غیره نسبت می دهند و خواهان اعدام و نابودی یکدیگر هستند. حکومتی که خود یکی از بزرگترین ماشینهای اعدام در جهان است، به گفته مسئولانش 40 میلیون شهروند آن پرونده قضایی دارند نمی تواند ژست انسان دوستانه بگیرد. بدون تردید دولت عربستان سعودی تعرض به خاک کشورش را بدون پاسخ نخواهد گذاشت و این ما ایرانی ها هستیم که باید تاوان پرداخت کنیم تا مدعیان حکومت جهانی شیعه ماجراجویی کنند.
باری گرچه سال 2016 آغاز خوشی نداشت اما ما ایرانیان همچنان می توانیم امیدوار باشیم که سالی نکو در پیش است. برای ما سال از یکم فروردین نو می شود. این هم ویدئویی از دهکده سال نو در تفلیس:
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=958TIanO-MM[/embed]

نظرات