منتخبان شورای نگهبان شروع به تبلیغ کردند

اصلاح طلبان بر قبر خمینی افراد منتخب از سوی شورای نگهبان برای نشستن بر صندلی های مجلس اسلامی در ایران از امروز اجازه پیدا کرده اند که برای خود تبلیغات براه بیندازند. به گزاش قفقازستان از انجاییکه تعداد افراد انتخابی از تعداد صندلی های مجلس اسلامی بیشتر است، مراسمی بنام رای گیری در روز 7 اسفند سال 94 خورشیدی در ایران برگزار خواهد شد.
رای گیری در ایران مسابقه ای است برای تعیین امتیاز منتخبان شورای نگهبان. هر فردی می تواند به نماینده مورد قبول شورای نگهبان امتیاز بدهد. در نهایت کسانی بر صندلی های مجلس اسلامی خواهند نشست که امتیاز بیشتری بدست بیاورند.
در اولین روز از آغاز اجازه تبلیغات و شعار دادن، گروهی از شرکت کنندگان در مسابقه موسوم به ائتلاف اصلاح‌طلبان به زیارت قبر خمینی رفتند.
امسال علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی از همه مردم و از مخالفان جمهوری اسلامی نیز خواسته است که در مراسم رای گیری شرکت کنند. خامنه ای همچنین گفته است که زنان برای شرکت در مراسم رای گیری نیازی به کسب اجازه از شوهر ندارند. بنابر نظر بسیاری از آخوندهای حامی ولی فقیه، زنان برای خروج از منزل باید از شوهرشان اجازه داشته باشند.
حشمت طبرزدی از رهبران مخالف جمهوری اسلامی و سخنگوی تشکل همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران که نام مراسم رای گیری را انتصاب گذاشته است با اشاره به اظهارات خامنه ای می گوید: تمامی کسانی که در انتصابات رژیم شرکت نمی کنند با همبستگی هستند.
همبستگی تشکلی است که تلاش می کند تا در ایران نیز پارلمانی تاسیس شود که صندلی های آن به منتخبان مردم اختصاص داده شود. این تشکل راهکار انتخابات دموکراتیک را برای این منظور پیشنهاد می کند.

نظرات