نظرسنجی: 32 درصد می گویند به رویای گرجستان رای نمی دهند

در یک نظرسنجی 32 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که هرگز به رویای گرجستان رای نخواهند داد، 25 درصد نیز پاسخ دادند که به حرکت ملی رای نخواهند داد. نتایج این نظرسنجی واکنش مقامات بلندپایه گرجستان را در پی داشت.
بر پایه آخرین نظرسنجی موسسه بین المللی جمهوریخواهان (IRI) 20 درصد از پرسش شوندگان می گویند که به رویای گرجستان رای خواهند داد و 19 درصد هم به حزب حرکت ملی. در همین نظرسنجی 32 درصد گفته اند که هرگز به رویای گرجستان رای نخواهند داد، این درحالی است که تنها 25 درصد همین پاسخ را در مورد حزب حرکت ملی داده اند.
گرچه هنوز نتایج این نظرسنجی بطور رسمی اعلام نشده است اما واکنش مقامات بلندپایه گرجستان را در پی داشت. کاخا کالادزه وزیر انرژی گرجستان و از چهره های شاخص رویای گرجستان می گوید که این نظرسنجی شک برانگیز و جهت دار بوده است. به گفته او موسسات بین المللی این نظرسنجی را انجام نداده اند بلکه شرکتهای گرجستانی مجری آن بوده اند که از سوی حزب حرکت ملی حمایت می شوند. تینا خیداشلی وزیر دفاع از حزب جمهوریخواه نیز می گوید که این نظرسنجی مورد علاقه حزب او نیز نیست زیرا آنها دیگر در ائتلاف رویای گرجستان قرار ندارند. حزب جمهوریخواه بتازگی از ائتلاف رویای گرجستان خارج شده است.
قرار است در هفته پیش رو نتایج این نظرسنجی بطور رسمی اعلام شود.
انتخابات پارلمانی گرجستان اوایل اکتبر سال جاری برگزار خواهد شد.

نظرات