مقامات گرجستان می گویند از انعقاد قرارداد گازی با ایران بی اطلاع هستند

مشعل گازمریم والیشویلی، معاون وزارت انرژی گرجستان اعلام کرد که این وزارتخانه اطلاعی از نهایی شدن قرارداد واردات گاز از ایران ندارد.
خبرگزاری ترند اظهارات معاون وزارت انرژی گرجستان را منتشر کرده است.
بدنبال ملاقات بیژن زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی با لئون یولیان وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان رسانه های ایران گویا به نقل از وزارت نفت ایران اخباری مبنی بر قرارداد صادرات گاز ایران به گرجستان و از طریق ارمنستان منتشر کردند. این اخبار که واکنشهایی را در محافل باکو بهمراه داشت بسرعت اصلاح شد و عنوان گردید که قراردادی محدود با یک شرکت خصوصی گرجستانی منعقد شده است.
درپی انتشار گفته های مریم والیشویلی از سوی ترند، علیرضا کاملی با اشاره به این که قرارداد صادرات گاز ایران به گرجستان با یک شرکت بخش خصوصی این کشور به نام جی آی ای سی امضا شده است، اظهار کرد: این قرارداد برای یک دوره چهار ماهه و به صورت آزمایشی امضا شده است.
خبرگزاری شبستان گزارش میدهد در خبری منتشر شده از سوی معاون وزیر خارجه آمریکا به نظر می رسید که آمریکا قصد دارد مشکلاتی بر سر راه این صادرات ایجاد کند اما چندی بعد سفیر تام‌الاختیار آمریکا در گرجستان اعلام کرد که از این سخن برداشتی اشتباه شده و ایالات‌متحده با همکاری استراتژیک دراز مدت میان گرجستان و ایران در خصوص صادرات گاز موافق نیست.
به گزارش قفقازستان،مقامات دولت ایران و رسانه های همسو با آن تلاش میکنند افکار عمومی را نسبت به موفقیتهای اقتصادی کشور در آنچه دوران پسابرجام می نامند، متقاعد نمایند.

نظرات