راه حل جمهوری اسلامی برای مقابله با گدایی کودکان

جواد گلچین فر - مقامات جمهوری اسلامی می گویند بدنبال فرمان خامنه ای مبنی بر مقابله با آسیبهای اجتماعی، بیش از 600 کودک متکدی در تهران جمع آوری شدند. در واقع جمهوری اسلامی این کودکان را دستگیر کرده است اما سرنوشت آنان چه خواهد شد؟

به گزارش ایلنا، سیاوش شهریور؛ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران از جمع آوری بیش از 600 کودک متکدی در تهران خبر داده است. به گفته او 60 نفر از این کودکان جذب مراکز نگهداری کودکان وابسته به سازمان بهزیستی خواهند شد. کودکان شهرستانی به شهرستان خود هدایت می شوند و تعدادی اتباع خارجی در میان آنها وجود دارد که اخراج خواهند شد.
واقعیت این است که صدها کودک در تهران به جرم گدایی دستگیر شده اند و گویا این اقدام در این راستا انجام شده است که مقامات نشان بدهند گوش به فرمان رهبر هستند و برای اجرای دستورات ایشان درنگ نمی کنند. تنها مشکلی که آقایان الان مواجه هستند، این است که امکانات لازم برای نگهداری آنها وجود ندارد و استانداری تهران نیز تصمیم گرفته است برای خلاصی از این مشکل کودکان را به نقاط دیگر بفرستد.
سیاوش شهریور برای حل بنیادی مشکل گدایی کودکان نیز راه حلی ارائه داده است. او به ایلنا می گوید: تا زمانی که بذل و بخشش‌های بی‌مورد مردم باشد، تکدی‌گری هم رشد پیدا می‌کند. وقتی سر چهارراه مردم به متکدی پول می‌دهند، بالطبع تعداد آن‌ها هم روز بروز بیشتر می‌شود. پس در گام اول اگر مردم در جهت کمک به دولت برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی پولی به متکدیان ندهند، خود به خود آن‌ها هم چهارراه‌ها را‌‌ رها می‌کنند.

نظرات