برازنده ایران نیست که دانشجویانش به گرجستان بروند

%d8%a8%d9%87%d9%85%d9%86-%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c

قفقازستان - بهمن امانی می گوید: برازنده ایران نیست که دانشجویانش برای ادامه تحقیق به کشورهای سطح پایینی مانند گرجستان بروند.

به گزارش ایلنا بهمن امانی دبیر شورای راهبردی آموزش عالی مناطق آزاد روز 5 دسامبر جاری در یک نشست خبری گفت: امروز در ایران توانایی‌های علمی تولید انرژی هسته‌ای، پرتاب ماهواره، شبیه‌سازی و... وجود دارد بنابراین برازنده ایران نیست که دانشجویانش برای ادامه تحقیق به کشورهای سطح پایینی مانند گرجستان بروند.
هر چند بهمن امانی بطور مستقیم از کشور دیگری نام نمی برد اما بسیاری از مدیران میانی در ایران از ارمنستان مدرک تحصیلی گرفته اند. دکتر رضا حسینی دانش آموخته ارمنستان که در زمینه تهیه پایان نامه تحصیلی مشاوره میداد و به اسرار زیادی درباره دکتراهای تقلبی و بورسیه های مدیران حکومتی آگاهی داشت، در سال جاری بطرز مرموزی در مشهد درگذشت.
بغیر از مزدوران حکومتی و افراد بیسواد که بدنبال کسب مدرک تحصیلی هستند، برخی از جوانان با استعداد ایرانی نیز بخاطر فرار از جو خفقان و سرکوب جهت ادامه تحصیل به کشورهای قفقاز مهاجرت می کنند.
هیچیک از دانشگاههای گرجستان و ارمنستان در لیست دانشگاههای برتر جهان جای ندارند.

نظرات

  1. مغز متفکر حالا که دیگه از دانشگاه های ایران بدتر نداریم والا پاکستان دانشگاه های بهتری داره از نظر بار علمی دیگه چه برسه به یک کشور مثل گرجستان که جزء کشورهای اروپایی حساب میشه

    پاسخحذف

ارسال یک نظر