گیورگی گیوناشویلی به 20 سال زندان محکوم شد

photo: kavkaz-uzel.eu
photo: kavkaz-uzel.eu
قفقازستان - گیورگی گیوناشویلی از سوی دادگاه اوستیای جنوبی به تحمل 20 سال زندان محکوم شد. بستگان او، اتهامات وارد به وی را بی اساس اعلام کرده اند. رای دادگاه بتاریخ 3 فوریه جاری صادر شده است.

رزو گیوناشویلی برادر گیورگی می گوید: تمام اتهاماتی که علیه او مطرح شده بی اساس می باشند. رای دادگاه باور نکردنی است. ما از دولت گرجستان و سازمانهای بین المللی میخواهیم تا با انجام اقدامات مناسب این زندانی را آزاد کنند.
تاکنون در دیدارهایی بین کارکنان سازمان امنیت و همکاری اروپا و مقامات تفلیس درباره گیورگی گیوناشویلی گفتگو صورت گرفته است. تازه ترین این نشستها هفته گذشته در روستای ارگنتی در نزدیکی مرز اوستیای جنوبی انجام شد که سباستین کورز از سازمان مزبور در آن حضور داشت. گیورگی مارگولاشویلی نیز در پیام سال نو ابراز امیدواری کرد که گیوناشویلی از اسارت آزاد شود. علی رغم این تلاشها دادگاه تسخینوالی دخالت گیورگی گیوناشویلی در انجام عملیات تروریستی را محرز و او را مجرم شناخته است.
گیورگی گیوناشویلی متولد سال 1978 در روستای دیس تسخینوالی დისევი در اوستیای جنوبی می باشد. او در ماه جون سال 2016 توسط ماموران سازمان امنیت اوستیای جنوبی دستگیر شد. سازمان امنیت اوستیای جنوبی اعلام کرد که او از سال 2004 با سازمانی موسوم به گروههای خوددفاع группы самообороны همکاری داشته است که یک سازمان مسلح غیرقانونی با گرایشات ملی گرایانه افراطی می باشد و در روستای دسی عملیات انجام می دهد.


نظرات