هر پولی كه از ايران وارد گرجستان شود مصداق پولشویی است

قفقازستان - امکان نقل و انتقال پول بین بانکهای ایران و گرجستان وجود ندارد. در حال حاضر انتقال پول از ایران به گرجستان از طریق کانالهای خاصی صورت می گیرد و برای هر انتقال سند رسمی و معتبر صادر نمی شود. بنابراین هر پولی که از ایران وارد گرجستان می شود مصداق پولشویی است و دولت گرجستان می تواند ضمن مصادره این اموال ، دارنده یا انتقال دهنده آن را تحت تعقیب قرار دهد. دیر یا زود و بویژه با تغییر احتمالی مدیران اجرایی در گرجستان، حسابرسی از اموال ایرانیان در این کشور آغاز خواهد شد و گروه کثیری از ایرانیان به جمع مالباختگان می پیوندند. بتازگی جواد قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی در گرجستان نیز به این موضوع اشاره ای کرده است.
به گزارش شبکه اقتصاد سیاسی، قوام شهیدی در نشست مشترک اتاق بازرگانی ایران و گرجستان اعلام کرد: هر پولي كه از ايران وارد گرجستان شود اگر الان مشكلي نداشته باشد اما در 10 يا 20 سال اينده مصداق پولشويي تلقي مي شود.
در واقع گرجستان با اعمال محدودیت بر ایرانیان، چاره ای باقی نگذاشته است تا با انجام امور خلاف در این کشور سرمایه گذاری و اقامت داشته باشند و از سویی دیگر چشمان خود را بسته است اما در نهایت چه کسانی زیان می کنند؟ در روز حسابرسی اموال و دارایی هموطنان ما که در واقع بخشی از سرمایه های ملی است، مصادره می شوند و دولت گرجستان خسارتی از این بابت متحمل نخواهد شد. در عرصه جهانی هم گرجی ها اعلام خواهند کرد که شبکه های خلافکار و پولشویی وابسته به ایران را متلاشی کرده اند و شاید بخاطر این همه شجاعت از سوی جامعه جهانی هم مورد تشویق قرار بگیرند.
در گرجستان تغییر ناگهانی قدرت سیاسی و مدیران اجرایی کشور، پدیده غزیبی نیست بنابراین نهایت خوش باوری است که تصور شود لااقل 10 سال تا زمان حسابرسی فرصت باقی است بعلاوه سیاستمداران گرجستانی نشان داده اند که متاثر از تحولات جهانی هز لحظه آمادگی چرخش 180 درجه ای را دارند.
به کانال تلگرامی اخبار گرجستان بپیوندید

نظرات