دستگیری پوریا جواهریان به اتهام قتل


صاحب رستوران نایب در تفلیس به اتهام قتل دستگیر شد. او با نام پوریا جواهریان در گرجستان زندگی می کرد در حالی که پیش از سکونت در گرجستان خود را با نام حمید رضا ذاکری به رسانه ها معرفی کرده بود.

به گزارش وزارت کشور گرجستان، یک ایرانی بنام پ. متولد 1964 میلادی به اتهام برنامه ریزی برای قتل دستگیر شده است. او قصد داشته است با پرداخت مبلغ 5.5 هزار دلار نقشه قتل یک ایرانی دیگر بنام و.ا. متولد 1981 را به انجام برساند.
تلویزین ایمدی گرجستان نیز خبر دستگیری ایرانی را منتشر کرد. در تصاویر پخش شده توسط این شبکه، پوریا جواهریان دیده می شود که سعی دارد چهره خود را بپوشاند.
رستوران نایب در تفلیس اواخر سال 2016 فعالیت خود را اغاز کرد. هر چند این رستوران با نام نایب در گرجستان به ثبت رسیده است اما منابع مطلع به قفقازستان اطلاع داده اند که این رستوران با رستوران های زنجیره ای نایب در تهران هیچگونه ارتباطی ندارد.
سرآشپز رستوران نایب در تفلیس با نام عباس نایب معرفی میشد اما اواخر سال 2017 اعلام گردید که او بعلت بیماری ریوی در بیمارستانی در تهران در گذشته است.
رستوران نایب تفلیس، بتازگی دو نیروی رزمی کار را بعنوان محافظ (سکیوریتی) استخدام کرده بود که اندامهای درشتی داشتند و عکس انها نیز در شبکه های مجازی منتشر شده بود، اقدامی که در مورد رستورانها امری معمول نیست و مایه شگفتی بوده است.
حمید رضا داکری پیش از مهاجرت به گرجستان و انتخاب نام پوریا جواهریان در گفتگویی با کیانوش توکلی مدیر سایت ایران گلوبال تائید کرده بود که پیشتر با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی همکاری داشته و نامهای مختلفی داشته است.
به گزارش واحد تحلیل و مانیتورینگ قفقازستان، بسیاری از افراد جدا شده از وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در خارج از کشور با اطلاعات سپاه و سپاه قدس همکاری و ارتباط دارند. پیش از حضور پوریا جواهریان در گرجستان، افرادی دیگری وابسته به نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی تحت پوشش شغل رستورانداری به فعالیتهای دیگری در این کشور مشغول بوده اند. ورود پوریا جواهریان به این عرصه، درگیری و کشمکش های شدیدی را بین این گروهها ایجاد کرده بود.

نظرات