آیا این چوپان دروغگو است؟


قفقازستان - چوپانی که به قتل خانواده اسمیت در مارنئولی متهم شده است می گوید هیچ نقشی در این جنایت نداشته است. اکنون اداره اگاهی امریکا وارد تحقیقات درباره این جنایت شده است تا مشخص شود که آیا این چوپان دروغگوست یا خیر.

خانواده اسمیت به اسامی رایان و لاورا و فرزند چهار ساله آنها ششم جولای جاری در نزدیکی آبشاری در استان مارنئولی به قتل رسیدند. چند روز بعد اعلام شد که پلیس در جریان عملیات شناسایی،یک جوان 19 ساله بنام مالخاز کوبائوری را بعنوان مظنون قتل بازداشت کرده است. اما روز 11 جولای زمانی که این جوان در دادگاه متسختا حاضر شد به کلی دخالت در قتل را منکر شد. مالخاز کوبائوری به قاضی گفت که دو فرد خارجی خانواده اسمیت را کشته اند و او را نیز تهدید کرده اند که اگر کلامی درباره این ماجرا حرف بزند خود و خانواده اش سر به نیست خواهند شد.
بنابر گزارش رسانه های گرجستان، سفارت امریکا در تفلیس تائید کرده است که اداره آگاهی فدرال FBI وارد روند تحقیقات درباره این جنایت شده است تا به پلیس گرجستان برای کشف رازهای این جنایت یاری برساند.
داویت گیرولیانی وکیل مدافع متهم جوان می گوید که مایل است متهم توسط بازجویان اف.بی.آی مورد سئوال و جواب قرار گیرد. او میگوید حتی شهروندان گرجستان هم به بازجویان این کشور اعتماد ندارند، چطور امریکایی ها باید به نتیجه تحقیقات این بازجویان اعتماد نمایند.
بنا به گزارشها، قاتل در ابتدا پدر این خانواده را به قتل رسانده و در پی آن همسر وی را از آبشار پایین انداخته و سپس پسر کوچک را به قتل رسانده است. مردم محلی شایعاتی مبنی بر قصد یا انجام تجاوز به لاورا را در این جنایت مطرح میکنند. وزارت کشور گرجستان اعلام کرده است موضوع تجاوز در این جنایت را در نظر دارد و برای انجام آزمایشات لازم اقدام شده است.
رایان اسمیت پدر خانواده قربانی ، موسس و رهبر برنامه احیا و ترویج سبک آذربایجانی بافت فرش در گرجستان بوده است. مردم محلی میگویند که او فردی بسیار مهربان و درستکار بود.

نظرات