دانشگاه جورجیا در گروه ضعیف جای گرفته است


قفقازستان - دانشگاه جورجیا در تفلیس دارای سطح علمی بسیار پایینی ارزشیابی شده است. گزارش شده است که چند ده دانشجوی ایرانی در این مرکز مشغول تحصیل می باشد.
دانشگاه ساکارتولو საქართველოს უნივერსიტეტი که نام آن به انگلیسی دانشگاه جورجیا  University of Georgia می باشد دارای رتبه علمی بسیار پایینی است و مدارک آن فاقد اعتبار کافی می باشد با اینحال در شبکه های اجتماعی فارسی زبان تبلیغات گسترده ای در مورد این دانشگاه صورت گرفته است. بنظر می رسد این تبلیغات عده ای از ایرانیان را تحت تاثیر قرار داده است و خانواده ها بدون آگاهی کافی پول و عمر فرزندان خود را در این دانشگاه تلف می کنند.
اداره کل دانش اموختگان در ایران دانشگاه جورجیا را در گروه دانشگاههای ضعیف طبقه بندی کرده است و اطلاع داده است که مدارک صادره از این دانشگاه تنها تا مقطع کارشناسی ارزشیابی می شود. متاسفانه بر پایه گزارشها برخی از دانشجویان ایرانی در مقاطع کارشناسی ارشد و حتی دکترا نیز در دانشگاه جورجیا ثبت نام کرده اند. 
قفقازستان به متقاضیان تحصیل در دانشگاههای بین المللی توصیه اکید می نماید که به رنکینگ جهانی دانشگاهها توجه داشته باشند و برای انتخاب دانشگاه در صورت لزوم با افراد و موسسات مستقل مشورت نمایند. 

به کانال تلگرامی اخبار گرجستان بپیوندید 

نظرات