حجاب اجباری در مسجد کبود ارمنستان

اعلان اجباری حجاب در مسجد کبود / عکس از مینا

قفقازستان - در ورودی محوطه مسجد کبود در ارمنستان مامور ارشاد مستقر شده است. از سال 2000 میلادی که بازسازی این مسجد تکمیل شد هیچگاه اجباری بر رعایت حجاب اسلامی در محوطه محل اعمال نمی شد اما مدتی است که گردشگران و بازدیدکنندگان زن مجبور به استفاده از روسری یا چادر می شوند.
ایست بازرسی مسجد کبود در داخل محوطه و کنار درب ورودی قرار گرفته است و یک یا دو نگهبان ارمنستانی آن را اداره میکنند. نگهبانان که تاکنون همواره مرد بوده اند، مانع ورود زنان بی حجاب می شوند و به آنها روسری یا چادر ارائه می دهند. 
مسجد کبود یکی از بزرگترین پایگاههای فرهنگی جمهوری اسلامی در منطقه قفقاز می باشد. اما فشارهای ایدئوژیک جمهوری اسلامی در ارمنستان تنها محدود به این مسجد نبوده است. در سال 2015 قفقازستان فاش ساخت که دانشگاه اروپایی ارمنستان دانشجویان دختر ایرانی را مجبور میکند که با حجاب اسلامی عکس بگیرند. این دانشگاه پس از مدتی شرط داشتن حجاب اسلامی را از وبسایت خود حذف کرد.

به کانال تلگرامی گرجستان بپیوندید

مامور ارشاد در مسجد / عکس از مینا

ایست بازرسی مسجد / عکس از مینا

نظرات

  1. یه نخودچی کشکمش ایرانی حزب اللهی هم قبلا بود که سر همه چی تذکر میداد. از جمله اینکه دختر پسر نباید دست هم رو تو مسجد بگیرن!!! نیکول باید مسجد آتیش بزنه و لانه فساد جمهوری اسلامی رو نابود کنه.

    پاسخحذف

ارسال یک نظر