کرونا از قم تا رم


قفقازستان - امیران گامقرلیدزه مدیر مرکز ملی کنترل بیماریها در گرجستان  بر لزوم مانیتور کردن افرادی که از کشورهای پرخطر می آیند تاکید میکند. او می گوید ورود افراد از چین و ایران تقریبا متوقف شده است اما از سوی ایتالیا همچنان ادامه دارد.
چرا گرجستان مرزهای خود را بروی ایتالیا نبسته است؟

بنظر می رسد بازبودن مرزهای گرجستان بروی ایتالیا در چهارچوب سیاست کلی اتحادیه اروپا است که در حوزه سفر و جابجایی انسانها قانون شنگن را اساس قرار میدهد.
در شبکه های اجتماعی اروپا و بویژه در فرانسه  بحث بستن مرزها با ایتالیا داغ است اما سیاستمداران اروپایی در این راستا انعطاف چندانی از خود نشان نداده اند. هفته گذشته (روز 25 فوریه)، وزرای بهداشت فرانسه، آلمان، ایتالیا و کمیسیون اتحادیه اروپا در نشستی قول دادند مرزها با ایتالیا را باز نگاه دارند. یکروز پیش از این نشست،یانتس لنارچیچ، کمیسر مدیریت بحران اتحادیه اروپا  گفته بود: «یکی از گزینه‌های احتمالی می‌تواند تعلیق هماهنگ قانون شنگن باشد. ما در حال حاضر به سمت این گزینه نمی‌رویم اما روی سناریوهای مختلف احتمالی کار می‌کنیم.»

قم و رم کانونهای پخش کرونا
اینروزها هر ساعتی ممکن است خبری بشنویم  مبنی بر اینکه ویروس کرونا از ایران به فلان کشور وارد شد اما ایتالیا هم در اینمورد پرونده خوبی ندارد. اتریش، کرواسی، سوئیس، الجزایر و برخی دیگر از کشورها اعلام کرده اند که ویروس از ایتالیا وارد کشورشان شده است. شگفت آور وضعیت گرجستان است، این کشور در طول تاریخ دروازه شرق و غرب بوده است و اینبار اعلام کرده است که ویروس هم از ایران و هم از ایتالیا به این کشور رسیده است.

کرونا و قدرتهای جهانی
وقتی کرونا در چین بروز کرد در ابتدا مقامات این کشور واکنشی جدی به هشدارها نشان ندادند. نژادپرستهای آنسوی قاره چینی ها را به تمسخر گرفتند که هر جنبده ای را میخورند و لابد این مصیبت، تاوان درندگی آنهاست. چین همواره به نقض حقوق انسانها و بهره کشی از نیروی کار متهم بوده است و اینبار میرفت که کارنامه سیاه تری ارائه دهد. با همه این اوصاف چینی ها نشان دادند قابلیتهایی دارند که هنوز جای کافی برای آنها در جهان باقی میگذارد. توان چینی ها در کارهای سازمانی، کوشندگی خاص چشم بادامی ها  و  اراده ملت چین با هم هماهنگ شدند و  معجزه ای اتفاق افتاد. عجبا، همان معجزه ای که قرنها آخوندهای قم درباره آن سخن گفته اند در چین بوقع پیوست در حالیکه ضعف و درماندگی بوروکراسی روحانیت بر همگان آشکار شد.
گسترش ویروس کرونا برای امریکا فرصتی ایجاد کرد که قدرت و ثروت خود را برخ جهانیان بکشد. پرزیدنت ترامپ اعلام کرد که کشورش برای مقابله با این ویروس آمادگی کامل دارد. کنگره آمریکا  میلیاردها دلار بودجه برای کنترل این ویروس اختصاص داد. 
اسرائیل توان علمی-پزشکی و قدرت فناوری خود را به رخ کشید. اسرائیلی ها قول دادند که بزودی واکسن یا داروی این بیماری را خواهند ساخت. حالا مردمان کشوری که بر در و  دیوار آن شعار مرگ بر اسرائیل نوشته است از روحانیت قم درخواست دارند که دعا کنند هرچه سریعتر این وعده اسرائیلی ها به عمل برسد و جان زائران حرم معصومه نجات یابد.

قانون طبیعت
دایناسورها موجوداتی تنومند و با قدرت بودند اما بعلت مغز کوچکشان قدرت انعطاف نداشتند و نابود شدند. انسان باهوش ترین موجود روی زمین است اما هرگاه غیرقابل انعطاف بشود مانند دایناسور عمل می کنند و قانون طبیعت در مورد دایناسورها بر او اعمال می شود.  ویروس کرونا آمده است که دایناسورها نابود کند، چه در قم نشسته باشند چه در رم. اگر این ویروس اینکار را به اتمام نرساند نوع جهش یافته ای ازآن کار را یکسره خواهد کرد.
به کانال تلگرامی  گرجستان بپیوندید  


نظرات